ساخت سوله سبک

نوعی سوله سبک می باشد که از قوطی پروفیل در آن استفاده شده است . به دلیل هندسه ی خاصی که دارد و نیز خرپایی بودن اعضا، میزان استفاده و کاربرد فولاد برای اسکلت آن کاهش یافته و به همین دلیل وزن این سازه به طور موثری کاهش یافته است. و همین مساله سبکی وزن سوله و قابلیت تحمل نشست های نسبی موجب شده که فوندانسیونی که به منظور ایمن‌سازی پایداری این نوع سوله مناسبت استفاده قرار می گیرد، مقرون به سود ی اقتصادی باشد.

طراحی و ادا محاسبات سوله براساس استاندارد توسط نرم آلت های اتوکد و ،SAP2000 فراهم اطلس سوله با رویکرد مهندسی و کاملا اقتصادی اجرا می شود و بر مظنه سوله تاثیر می گذارد. بار فنجا ، باد ، زلزله و جرثقیل عوامل مهمی در طراحی سوله می باشند. ابعاد فنداسیون سوله ، ضخامت لا و ابعاد ستون و رفتار سوله ، جامه فام ، کفسازی و…… در طراحی معین می گردند.

آموزش سوله

زد سوله | مناسب ترین   سوله پیش ه چگونه انجام میشود؟ -

باتوجه به موارد بالا، به‌خاطر پوشش بدنه و سقف سوله باید از متریالی استفاده کرد که به عوامل محیطی مقاوم باشد، چگالی کم و استحکام بالایی داشته باشد و همچنین اگر زمانی نیاز به تغییرات و انبساط سوله بود، بتوان به راحتی آن تغییرات را اجرا کرد. در کرانه این مسائل سرعت اجرا و از دیگر ملزومات پوشش بدنه و پوشش سوله می باشد که این امر نیز در زمان و هزینه ها سبب صرفه جویی خواهد شد. با این اوصاف می‌توان گفت یکی از بهترین گزینه‌ها برای بدنه سوله‌های سبک است.

این متریال دوستدار محیط زیست است، به سرعت اجرا شده و انتظارات ما از یک سوله باکیفیت را بلند می‌سازد. برای پوشش سقف و دیوار سوله میتوان از انواع پانل ساندویچی دیواری و سقفی استفاده کرد. چنین یکی از مناسب ترین متریال برای پوشش بدنه سوله است و علت آن مقاومت بالای این متریال به زنگ زدگی و خوردگی می‌باشد. ، در جامه سقف سوله می‌توان از متریال های مختلفی استفاده نمود، از جمله:

سوله با لوله | زیباترین روش سوله با تیرآهن چگونه است؟ -

نکته: نوع کاربرد سوله در آماده سازی سرزمین بسیار اهمیت دارد به عنوان مثال به‌سبب کاربرد سوله های سبک عدیل سوله خرپایی باید احداث کرد و این سوله ها به‌سبب مصارف سوا سنگین نیکو هستند و هزینه ی آن ها بسیار کمتر است.

در مرحله ی خاک برداری در ابتدا باید وزن سوله مشخص شود و جنس خاک آن توسط آزمایشگاه مهندسی تعیین شود. یعنی مرزوبوم باید کاملا تراز شود.

فوندانسیون سوله به وزن سوله و کاربردهای آن بستگی دارد این مرحله یکی از اساسی ترین مراحل سوله می باشد.

سازه های سوله ای معمولا در محل کارخانه ساخت سولهه و سوار کردن می شوند که این مرحله یکی از مهم ترین منزلها سوله است. که نیاز به نیروی متخصص و کار بلد دارد. در ابتدای این شغل باید ستون های سوله نصب شند و بعد از آن سایر قسمت ها مانند انواع :

پربیننده ترین مطالب